Pro koho je seminář určen:
 • Pro ty, kdo chtějí lépe porozumět typům u enneagramu. 
 • Pro ty, co chtějí porozumět některému z typů do hloubky.
 • Pro ty, co alespoň trochu znají enneagram.
 • Pro ty, kteří chtějí potkat více zástupců svého typu.
 • Pro ty, kteří hledají inspiraci pro svůj rozvoj.
 • Pro ty, kteří používají enneagram v profesním životě.
 • Pro ty, kteří se chtějí enneagram naučit profesionálně.

Přínosy:
 • Každému typu je věnován dostatek času, rozhovor odkrývá živé tendence typu a máte tak možnost porozumět do hloubky.
 • Lidé, kteří používají určitý typ, tento mechanismus popisují autenticky a s příklady.
 • Můžete vidět podobnosti jednotlivých typů, ale i rozdíly u lidí stejného typu.
 • Pro účastníky panelu, tedy pro ty, kterým jsou pokládány otázky, je to velká příležitost k růstu a zamyšlení nad svým mechanismem.
 • Otázky provokují odpovědi, zamyšlení a sdílení zkušeností.

Obsah:
 • Obsahem semináře jsou jednotlivé panely s typy 9, 8, 1, 3, 2, 4, 6, 5 a 7.
 • Panel každého typu je rozdělen na dvě části - v první části je důkladný, hluboký popis typu, zaměřující se na základní a nejpodstatnější rysy daného typu. Druhá část panelu je pak věnována specifickému tématu, například: pracovní prostředí, rodičovství, vztahy, podtypy, rozvoj atd. tento rok se budeme věnovat specificky partnerství u každého typu.
 • Po každém panelu je možnost pokládat otázky.
 • Panel je veden s ohledem na bezpečný prostor pro jeho účastníky a jeho záměrem je demonstrovat typ a vest účastníky k většímu uvědomění.
Časový harmonogram:
1. den od 09:00 do 17:00
2. den od 09:00 do 16:00
 

Doporučené semináře po absolvování kurzu:
EPTP Sekce 4 - Podtypy
EPTP Sekce 3 - Práce s typem

Reference
Dekuji ue jste
08.03.2024
+Dva dny jsem hltala každou větu. Nemohu vypichnout jednu věc, nebot atmosféra místo a temata byli prostě perfektní. Děkuji.
-Pro me žádné
 
Lucka
26.01.2024
+Bezpečné a podporující vedení lektorek, skvělá organizace, možnost zažít rozdíly mezi strategiemi, poznat ty, kteří to mají stejně a užít si čas ve společnosti lidí, kteří milují enneagram
-
 
Anonym
26.01.2024
+Test
-
 
Anonym
25.01.2024
+
-
 
Test
25.01.2024
+výborné
-nic
 
Anonym
25.01.2024
+aaa
-
 
Michal Heřmánek
25.01.2024
+Bylo to super, děkujeme!
-Nic mne nenapadá.
 
Pavel D.
24.01.2024
+Skvělá atmosféra a lektorky
Reálná ukázka typů nejde ničím nahradit
Konečně vím jakou strategii žijí dosud nezařazení v mém okolí
-Vzadu nebylo někdy slyšet, ozvučení by se hodilo
 
Jana Mogorová
24.01.2024
+Panely sú pre mňa kráľovská disciplína Enneagramu. Zažijem tam všetko, čo sa nedočítam v knihách, nedozviem na seminároch.. Živí ľudia, v ich jedinečnej energii, s ich typickými gestami a slovami rozprávajú príbehy vlastného života - a z každej vety, gesta, slova, pohľadu na Vás skáče unikátnosť ich Ennea stratégie. A doporučujem si ísť na Panel aj sadnúť - je skvelé sedieť v kruhu ľudí, ktorí Vám bez slova rozumejú a Vy im. Ten pocit, že nie ste iní, divní, len "to" v istom úseku máte inak ako ostatní .. to je ako "Návrat domov". To všetko vďaka dvom úžasným sprievodkyniam - Míši a Zuzke, ktoré s obrovskou empatiou a citom preplávajú aj ťažšími, náročnými témami.
-Raz ročne je málo! Potrebovala by som Panely aspoň 2x do roka :-)
 
Kamila
24.01.2024
+Panely jsou umikátní příležitost, jak do hloubky poznat všech 9 Enneagramových typů. Byly pokládány výborné otázky vedoucí do hloubky. Díky za to!
-Myslela jsem si, že tématu partnerství bude věnováno trochu víc času. Taky mi přišlo, že otázky na partnerství byly hodně subjektivní a nic moc nevypovídaly o daném typu.
 
Anonym
24.01.2024
+Obě skvělé lektorky, panely velmi inspirující a obohacující. Krásné prostředí s výhledem na Pražský hrad!
-Moje vlastní limity...
 
Velká Pětka
23.01.2024
+- možnost poznání všech enneagramových typů během dvou dnů, přímo naživo.
- skvělá organizace
-- jednou za rok
 
Anonym
24.07.2023
+Na jednom semináři všechny typy a naživo, reálně jak své životy žijí skuteční lidé.
-Nic mě nenapadá.
 
Anonym
21.06.2023
+
Měla jsem tu čest účastnit se enneagramových panelu pod vedením Miši Velechovské a ráda bych se podělila o svoje dojmy z této skvělé události.

Michaela je odbornice s profesionálním přístupem, která dokáže velmi poutavě a zároveň srozumitelně předávat své znalosti o enneagramu. Její vedení bylo systematické, přitom však velmi lidské a osobní. Kladla důraz na interakci s účastníky, což celý proces učení činilo o to více přitažlivým a efektivním.

Enneagramové panely samotné byly pečlivě sestavené, přehledné a plné praktických příkladů, které nám pomohly lépe pochopit jednotlivé typy osobností a jejich vzájemné interakce. Tato znalost je pro mě nyní neocenitelná jak v profesním, tak v osobním životě.

Zároveň bych rád/ráda zdůraznil/a, že atmosféra během celého panelu byla velmi příjemná a podněcovala k otevřené diskusi. Cítila jsem se vítaná a respektovaná .

Ráda bych poděkovala Michaele Velechovské za to, jak nám otevřela dveře k hlubšímu porozumění sami sobě a ostatním. Její enneagramové panely bych bezvýhradně doporučila každému, kdo se chce dozvědět více o sobě a zlepšit svoje vztahy s okolím.
-
 
Michaela
10.06.2023
+Panely byly skvělé...nesmírně obohacující v tom, vidět všechny typy a jejich reakce. Dostala jsem odpovědi na otázky, které jsem si kladla. Pomohou lépe se orientovat . Mohu vřele doporučit.
-
 
Anonym
07.06.2023
+
-
 
Anonym
07.06.2023
+
-
 
Markéta B.
06.06.2023
+Panely jsem vždy přímo hltala. Tento typ semináře je relativně dlouhý, ale za to názorný a vryje se do paměti. Skvělé je vidět = mít přímo před sebou představitele každé jednotlivé strategie a vidět, jak vypadají, jak reagují, co mají společného.
-Nenapadají mne zápory, vždy se mi to moc líbilo a mohu jen doporučit.
 
Jana K.
05.06.2023
+Skvělé vidět "naživo" rozdílnou energii, dynamiku, rychlost..... různých typů. Velmi často tu dojde k "aha" efektu - no jo, vždyť tohle je celý můj... (šéf, manžel, syn....).
-Riziko vidím v tom, pokud je na panelu "netypický" představitel - pak nutno na to diváky upozorňovat, aby si neudělali zkreslenou představu.
Další riziko je, pokud člověk na panelu není dostatečně "vědomý" a neodpovídá na podstatu....
 
Anonym
05.06.2023
+
-
 
Lenka
31.01.2023
+Naprosto výborně pozorovatelné typy eneagramu "na živo" . Jistě mi dají všichni ti, kteří již měli možnost absolvovat školení Eneagram , za pravdu, že Panely, jsou skvělé finále. Vidět a slyšet reakce jednotlivých typů je naprosto jedinečné.
-Neřekla bych vyloženě zápor, ale doporučení pro příště, bude - li mnoho účastníků, pořídit mikrofony. V zadních řadách, nebývá slyšet.
 
Lucie
27.01.2023
+Úžasná zkušenost. Možnost vidět vždy několik lidí stejného typu pohromadě, slyšet, jak mluví, vidět i jejich řeč těla a vnímat jejich energii. Tohle jsem potřebovala, aby se mi spojila teorie s praxí.
Navíc profesionálně vedeno, příjemná vstřícná atmosféra, možnost povidat si o přestávkách s ostatními a dozvědět se ještě víc. Těším se na příští rok!
-
 
Naty
27.01.2023
+Hlboký vhľad a pochopenie - nielen seba ale aj tých druhých. Zároveň mi to pomohlo tých druhých "objať" v ich jedinečnosti, prestať posudzovať.
-Miestami, pri tichších účastníkoch panelu, bolo zle počuť, možno by sa zišiel mikrofón .
 
Lucie N.
31.01.2022
+Jedinečná možnost zažít Enneagramové strategie naživo. Vidíte, slyšíte a máte příležitost ptát se lidí, kteří je používají. Porozumíte tomu, co "mají jinak" než vy. Najednou mnohem víc chápete své partnery, děti, kolegy... A setkáte se s těmi, kteří to naopak "mají stejně" jako vy. Díky tomu i vám o vás samých ledacos dojde.
Děkuji Míše Velechovské za vytvoření prostředí, ve kterém se cítíte volně a bezpečně. Enneagram a atmosféra Panelů ve vás pak ještě dlouho doznívá. A máte chuť rozhodně jít příště zase. :-)
-
 
Tomas
28.01.2020
+- místo
- vyjasneni podtypu
-- na podtypy malo casu, spis doplněk k typu
 
Bára
27.01.2020
+nový systém podtypů rozšířil obzory
tentokrát byly zastoupeny všechny skupiny
umístění semináře
-málo prostoru na podtyp a jak moc ovlivňuje typ
zajímala by mě jedna nebo více otázek, které by byly stejné a aby bylo více patrné, jak se liší pohled na jednotlivé situace nebo věci v typu
 
Jana S.
27.01.2020
+Velké množství lidí různých typů na jednom místě - nejlepší učebnice enneagramu naživo. Oceňuji zaměření na podtypy.
-Možná někdy osobně bych stejně jako bylo zaměření na podtypy brala zaměření na křídla (možná někdy v minulosti již bylo). Zajímalo by mne jak se s tímto ohledem mohou lidé lišit.
 
Mirka
22.01.2020
+Panely jako vždy skvělé, není nad to slyšet, jak rozdílné jsou naše strategie včetně konkrétních situací. (Jako kdybych viděla vášnivé bitvy o vlastní pravdu v naší rodině :-) )
-Tím, že jsou podtypy u každé strategie stejné, ve výsledku ubraly dost času, který se mohl věnovat podrobnějšímu rozboru typu. Ale zase jsme viděli, že jsou opravdu stejné :-).
 
Vladan
22.01.2020
+Bylo dobré zase jednou zastavit a pobrousit pilu. U těch podtypů jsem se trochu ztrácel, ale to se poddá.
Měl jsem pocit, že bylo méně lidí, než by mohlo.
-Někteří i přes výzvy stejně mluvili potichu. Což nechápu, protože přišli, aby sdíleli.
 
Zuzka
21.01.2020
+Enneagram v praxi, moznost pozroovat vsechyn strategie v duvernem prostredi nazivo, porovnat si, porozumet, na chvili si stoupnout do jejich videni a prozivani sveta. Skvele a vsem doporucuji.
-moc zadne nevidim ...
 
Václav Horecký
20.01.2020
+
-
 
Jirka Šantín
20.01.2020
+Lidi s lidmi o lidech. Způsob moderování diskuze a její vedení... No, je to součást velmi intenzivních prožitků. A pokud se ptáte co, tak vidět ten zájem, opravdovost, prostě to tam je. Jste tam s námi a já občas, když se povedlo připojit se, jsem si to ještě o chlup více užíval. Dále, je pro mě důležité vidět "černá" místa těch, ke kterým vzhlížím a to, jak k nim přistupují.
-Promyslel bych ozvučení. Né každý pracuje s prostorem (kterého je vždy málo) jako my, co jsme za 8:)
 
Markéta
20.01.2020
+Nejlepší škola je vidět na vlastní oči, jak živí lidé žijí své strategie, a začít se orientovat v podtypech. Vše bylo v příjemné atmosféře důvěry a otevřenosti. Všichni byli stateční a odhodlaní ukázat, jak to mají. Lektorky odvedly skvělou práci při moderaci panelů a kladení otázek.
-Zápory nevidím. Námětem je udělat panely též na křídla jednotlivých typů a jak se v praxi liší. Děkuji :)
 
Katka Bea
20.01.2020
+Možné sledovat více lidé stejného typu, vidět míru jejich zralosti a hlavně to, jak jejich chování a projev ovlivňuje podtyp
Výborné vedení, dobré otázky, schopnost prohlédnout strategie ega a ukázat i to, co je za nimi
Možnost poznat zatím nevědomé chování pomocí otázek, které si člověk sám neklade a zaměřením pozornosti jinam, než je pro typ běžné
-
 
Lucia
20.01.2020
+Fascinujúci zážitok pochopit vesmir a vnimanie sveta tých druhých. Priamo v prenose vidieť rozdiely podtypov u toho istého typu. Ziskala som ucelenejsi obraz o 9 typoch enneagramu, hlbsie pochopenie a najme prepojenie na podtypy, kridla a ako reaguje typ v strese.
-
 
Jana
19.01.2020
+Míši úžasné otázky. Je prostě skvělá!
--
 
Martina
08.02.2017
+Stále jsem si nebyla plně jista svým typem. Když ale promluvili lidé "mého typu", nevěřícně jsem zírala, jak se shodujeme....
-
 
Kamila Sedláčková
07.02.2017
+Úžasné slyšet to od těch, kdo to žijí a enneagram je perfektní návod jak se vyznat v sobě i v ostatních. Je to učení, které utřiďuje a vysvětluje detailně typy chování.
-Nemám
 
Cena: 1500,- Kč
Termíny:
25.01. - 26.01.2025
Místo:Praha
Lektor:Mgr. Michaela Velechovská, PhD.
Součást semináře:EPTP - Enneagram Professional Training Program®
Cena:1500,- Kč
Zvolte termín:
 TermínSoučást seminářeMístoLektorCena
25.01. - 26.01.2025EPTP - Enneagram Professional Training Program®PrahaMgr. Michaela Velechovská, PhD.1500,- Kč